EURO 2008: Hrvati na Nemce, Grci sa Špancima

Nedelja, 2. decembar 2007.

U Lucernu je u nedelju u podne održan žreb za predstojeće Evropsko prvenstvo u fudbalu, koje će se narednog leta igrati u Austriji i Švajcarskoj.

euro_2008_logo.jpg

U grupi A šampionata Starog kontineta igraće domaćin Švajcarska, Češka, Portugal i Turska, u grupi B takmičiće se drugi organizator prvenstva Austrija, Hrvatska, Nemačka i Poljska, u C grupi “smrti” biće Holandija, Italija, Rumunija i Francuska, dok grupu D čine branilac evropskog trona Grčka, Švedska, Španija, i Rusija.

Spektakl u Lucernu otvorio je hor Bečkih dečaka, dok je predstavnike svih reprezentacija učesnica EURO 2008. nastupom počastio i poznati tenor Hoze Kareras.

Pozdrav zvanicama na žrebu uputili su i predsednik FIFA Sep Blater, kao i prvi čovek UEFA Mišel Platini, dok su najbolji sportisti Austrije i Švajcarske, skijaš Herman Majer i teniser Rože Federer predstavili zemlje domaćine i gradove u kojima će se igrati mečevi Evropskog šampionata.

EURO 2008. će otvoriti meč Švajcarske i Češke 7. juna u Bazelu, dok će finale biti odigrano 29. juna u Beču.

RASPORED MEČEVA

Grupa A
7. juna Bazel (18,00) Švajcarska – Češka
7. juna Ženeva (20,45) Portugalija – Turska
11. juna Bazel (20,45) Švajcarska – Turska
11. juna Ženeva (18,00) Češka – Portugalija
15. juna Bazel (20,45) Švajcarska – Portugalija
15. juna Ženeva (20,45) – Turska – Češka

Grupa B
8. juna Beč (18,00) Austrija – Hrvatska
8. juna Klagenfurt (20,45) Nemačka – Poljska
12. juna Klagenfurt (18,00) Hrvatska – Nemačka
12. jun Beč (20,45) Austija – Poljska
16. jun Klagenfurt (20,45) Poljska – Hrvatska
16. jun Beč (20,45) Austija – Nemačka

Grupa C
9. juna Cirih (18,00) Rumunija – Francuska
9. juna Bern (20,45) Holandija – Italija
13. juna Cirih (18,00) Italija – Rumunija
13. juna Bern (20,45) Holandija – Francuska
17. juna Cirih (20,45) Francuska – Italija
17. jun Bern (20,45) Holandija – Rumunija

Grupa D
10. juna Inzbruk (18,00) Grčka – Švedska
10. juna Salzburg (20,45) Španija – Rusija
14. juna Inzbruk (18,00) Grčka – Rusija
14. jun Salzburg (20,45) Švedska – Španija
18. jun Inzbruk (20,45) Rusija – Švedska
18. jun Salzburg (20,45) Grčka – Španija

Četvtfinale
Meč 1: 19. juna Bazel (20,45) 1A – 2B
Meč 2: 20. juna Beč (20,45) 1B – 2A
Meč 3: 21. jun Bazel (20,45) 1C – 2D
Meč 4: 22. jun Beč (20,45) 1D – 2C

Polufinale
25. jun Bazel (20,45) pobednik 1 – pobednik 2
26. jun Beč (20,45) pobednik 3 – pobednik 4

Finale
29. jun Beč (20,45)

(MONDO)

07d0c9295696643d50eaa9056381074c